TALPA - RPF CUP vyhrál tým Fluffy

11. 03. 2011

Druhý turnaj z tohoto seriálu turnajů se uskutečnil pod názvem "TALPA-RPF CUP" dne 11. 3. 2011 v badmintonové hale tenisového areálu Prestige Tennis Park v Místku.

Jedná se o badmintonový turnaj amatérů, jenž patří do dlouhodobého seriálu turnajů. První turnaj byl uskutečněn v loňském prosinci a vítězem se stal Rare Team.

Druhý turnaj z tohoto seriálu turnajů se uskutečnil pod názvem "TALPA-RPF CUP" dne 11. 3. 2011 v badmintonové hale tenisového areálu Prestige Tennis Park v Místku. Turnaje se zúčastnilo 14 smíšených dvojic, které se utkaly ve dvou 7-členných skupinách systémem každý s každým na 2 sety do 11 bodů (byla tedy možná i remíza), následovaným vyřazovacími boji. Turnaje se zúčastnil i  vítěz prvního turnaje, favorizovaný Rare Team, který se snažil obhájit vlastnictví Putovního poháru i na další období. Už při soubojích ve skupinách byla k vidění spousta zajímavých utkání.

Ve skupině A, která se ukázala být vyrovnanější muselo nakonec rozhodnout o prvenství skóre ze vzájemného zápasu mezi Čmelda Teamem a týmem Dravé Pyraně, jenž měl lepší Čmelda Team. Třetí skončil Nogol Team, následován týmem České Dráhy, jenž postoupil na základě lepšího vzájemného zápasu.

Ve skupině B jednoznačně dominoval obhájce trojefe Rare Team, jenž prošel skupinou bez jediné porážky. Následován týmy Fluffy a Gold Stars. Posledním postupujícím se stala dvojice Romantici, kteří postoupili na základě o bod lepšího vzájemného skóre.

Vyřazovací část přinesla větší nasazení všech dvojic, což se projevilo v kvalitě a atraktivnosti utkání, v nichž byla k vidění řada velice vyrovnaných soubojů, v nichž rozhodoval každý míč o postupu do další fáze turnaje. Do semifinále se dostaly týmy z prvních dvou míst obou skupin. K překvapení všech však napínavé semifinálové souboje vyhrály oba týmy, které skončily na druhých místech ve svých skupinách.

O třetí místo se tak utkaly vítězové obou skupin. Na favorita turnaje Rare Team si vyšlápl nejlepší nováček v turnaji - Čmelda Team, který nakonec Rare Team udolal 11:9 a skončil tak na třetím místě. Finálový zápas svedl proti sobě týmy z druhých míst ve skupinách, týmy Fluffy a Dravé Pyraně. Zajímavostí tohoto zápasu je, že se proti sobě postavili dva bratři. Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, za stavu 5:5, však tým Fluffy sérií dobrých podání odskočil svému soupeři o 3 body na stav 9:6. Tým Dravých Pyraní se však nedal a zlepšeným výkonem v dalších výměnách srovnal stav na 10:10. Finále tak přineslo infarktový závěr, ve kterém nakonec prvenství v turnaji vybojoval ve velice vypjatých výměnách Tým Fluffy, který se tak stal vítězem tohoto turnaje a také druhým držitelem Putovního poháru.